Darmowa dostawa od 190,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
  Winter Box  idealny na prezent!      Sprawdź
Zdrowy styl życia – jak dbać o siebie i utrzymać dobre nawyki?

Zdrowy styl życia – jak dbać o siebie i utrzymać dobre nawyki?

2023-04-25

Prowadzenie zdrowego stylu życia, to najlepsze, co możecie dla siebie zrobić. Pamiętajcie, że kluczowe jest utrzymanie odpowiednich nawyków, które nam służą. Na zakończenie wyzwania Ani - Back to the roots, przeczytajcie, jak je utrzymać, jeśli chodzi o dietę.

  1. Przede wszystkim nie róbcie niczego na siłę! Jeśli czujecie, że zdrowie naprawdę jest dla Was ważne, zdrowe nawyki nie powinny być aż tak trudne do utrzymania.

  2. Planujcie. W zdrowej diecie nie chodzi o odmawianie sobie wszystkiego. Wręcz przeciwnie! Postawcie na regularne, zrównoważone odżywianie planowane z głową.

  3. Skupcie się na prostych zasadach: pijcie więcej wody w ciągu dnia, ograniczcie dosładzane napoje, jedzcie więcej warzyw w każdym posiłku, ograniczcie spożywanie standardowych słodyczy – zastępujcie je np. owocami, orzechami lub przekąskami bez dodatku białego cukru, wybierajcie pieczywo pełnoziarniste, nie podjadajcie tuż przed snem. Pomocne będą nasze napoje (lemoniady, energetyki, smoothie), przekąski (batony, ciastka, orzechy, żelki) i bezglutenowe chleby z pełnego ziarna.

  4. Jedzcie to, co lubicie w zdrowszej wersji. Niemal każdy posiłek można przyrządzić na kilka sposobów. Czasem wystarczy zmodyfikować przepis zamieniając jeden czy dwa składniki, aby nadal było smacznie, ale również zdrowo. Dodawajcie superfoods.

  5. Zaprzyjaźnijcie się z własną kuchnią i bawcie się smakami! Dzięki samodzielnemu gotowaniu i przygotowywaniu jedzenia, będziecie bardziej świadomi tego co macie na talerzu, a posiadając swoje jedzenie w domu, mniej będzie Was ciągnęło do budki z szybkimi, kalorycznymi przekąskami za rogiem.


  6. Nie musicie rezygnować całkowicie z ulubionych przysmaków. Zamiast tego skupcie się na odpowiednich proporcjach. Podstawą diety powinny być naturalne, pełnowartościowe i jak najmniej przetworzone produkty, a fast foody, czy standardowe słodycze sporadycznym dodatkiem.

  7. Aby zapanować nad nadmiernym apetytem, zadbajcie o wartości odżywcze w swoim jadłospisie. Odpowiednie ilości białka, tłuszczów i węglowodanów przekładają się na zaspokojenie głodu na dłuższy czas. Zbilansowane posiłki to klucz do sukcesu.

  8. Jeśli uprawiacie sport, stosujcie wegańskie białka roślinne, które będą świetnym wsparciem dla mięśni potrzebujących regeneracji. Rutynowo bieżcie koktajl na trening. W ofercie Levann Supplements znajdziecie pyszne mieszanki proteinowe w praktycznych saszetkach na jeden raz.

  9. Zwracajcie uwagę na skład produktów, które kupujecie. Widząc na etykiecie np. biały cukier, olej palmowy, sztuczne barwniki, wzmacniacze smaku, konserwanty czy gluten wybierzcie artykuły, które ich nie zawierają. Nie posiadając niezdrowych produktów pod ręką, nie będziecie ich jeść tak często. Zróbcie zapasy tych zdrowych i naturalnych.

  10. Poszukajcie współtowarzysza, który tak jak Wy, chce lepiej jeść. Razem łatwiej i przyjemniej utrzymać zdrowe nawyki żywieniowe. Jest to też dodatkowa motywacja do działania.

  11. Dobrym sposobem na uzupełnienie diety są suplementy, które pomagają uzupełnić niedobory oraz wspierają organizm w zależności od potrzeb, zarówno dla ciała, jak i umysłu. Jak o nich pamiętać? Zawsze miejcie przygotowane kapsułki lub saszetki już do posiłku, żeby nie zapomnieć połknąć ich po wstaniu od stołu. Pomocny będzie też praktyczny organizer.


  12. Starajcie się jeść powoli i gryźć dokładnie każdy kęs. Pośpiech w przypadku jedzenia nie przynosi nic dobrego i nie sprawia przyjemności. Poprawicie w ten sposób trawienie, przyspieszycie przemianę materii, polepszycie swoje samopoczucie i lepiej wyczujecie smak.

  13. Zadbajcie o swoją równowagę psychiczną. Gwałtowne stany emocjonalne mogą znacząco wpływać na naszą dietę. Stres i silne przeżycia często „zmuszają” nas do jedzenia z powodów innych niż głód. Pomocna może być Ashwagandha.

  14. Pomocnym narzędziem może być również tzw. habit tracker, czyli tabela z dobrymi nawykami, które chcecie utrzymać. Pozwala ona śledzić historię swoich sukcesów. Możecie ją pobrać tutaj.


  15. Ostatnie, ale bardzo ważne! Bądźcie cierpliwi i nie poddawajcie się. Lekkie potknięcia są zupełnie normalne i nie oznaczają, że Wam się nie udało i nie warto kontynuować. Utrzymanie zdrowych przyzwyczajeń wymaga czasu. To proces. Jeden błąd nie przekreśla całego postanowienia. Bądźcie zaangażowani, ale też wyrozumiali dla siebie samych.

Powodzenia!

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2023

Polecane

pixel