Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kolagen – przyjaciel naszej skóry

2023-02-15
Kolagen – przyjaciel naszej skóry

Czy istnieje eliksir młodości? Niestety, chociaż bardzo byśmy chcieli, nikomu nie udało się znaleźć specyfiku zatrzymującego czas. Istnieje jednak składnik, który nie bez powodu nazywany jest białkiem młodości.

Starzenie się jest naturalnym procesem, wbudowanym w nasz zegar biologiczny. Jest nie do zatrzymania. Po czym poznamy pierwsze objawy? Zazwyczaj na początku zauważamy na twarzy pojawiające się zmarszczki mimiczne, których z czasem jest coraz więcej. Dodatkowo skóra traci elastyczność oraz nawilżenie, a komórki skóry ulegają częstym uszkodzeniom i charakteryzują się ograniczoną zdolnością do regeneracji. Zmniejszenie warstwy ochronnej osłabia skórę, czyniąc ją bardziej narażoną na szkodliwe czynniki zewnętrzne, jak promienie UV czy smog unoszący się w powietrzu. Czy można odwrócić wskazówki zegara i zatrzymać te procesy? Niestety to nie takie proste. Ale można wesprzeć swój organizm, aby mógł stawić czoła tym zmianom. Pytanie tylko, jak?

Przyjaciel, który nie pyta o wiek!

Nie da się ukryć, dla zachowania zdrowia skóry ważna jest systematyczna pielęgnacja. Na co dzień pamiętajmy o nałożeniu kremu nawilżającego najlepiej z dodatkiem SPF. To jednak nie wszystko. Istotne jest prawidłowe odżywianie - czyli tak zwana pielęgnacja od wewnątrz. Dieta odgrywa niebagatelną rolę w wyglądzie i kondycji naszej skóry. Dodatkowym i bardzo pomocnym wsparciem jest suplementacja składnika do zadań specjalnych - kolagenu.

Kolagen jest białkiem budulcowym skóry, jej głównym składnikiem strukturalnym, stanowiącym ok. 80% jej suchej masy. Zapewnia on wsparcie strukturalne tkankom i odgrywa ważną rolę w procesach komórkowych. Wraz z wiekiem produkcja kolagenu w organizmie spowalnia. Sam kolagen, a także elastyna, ulegają fragmentacji, a funkcje komórek tkanki łącznej zwane fibroblastami (wytwarzającymi i utrzymującymi kolagen) zostają zaburzone. Niestety już w wieku około 25 lat w skórze zaczyna ubywać kolagenu. Uważa się, że rocznie ubytek ten wynosi ok. 1%. To wszystko powoduje, że skóra traci elastyczność i jędrność, tworząc widoczne zmarszczki. Badania sugerują, że uzupełnienie diety w kolagen może poprawić wiele aspektów zdrowia i wyglądu skóry.

Sprawdzi się u osób, które:
- zauważyły u siebie pierwsze zmarszczki,
- chcą zadbać o zdrowy i piękny wygląd cery,
- chcą stanąć do walki z procesami starzenia.

Braki kolagenu można próbować uzupełniać, poprzez stosowanie odpowiedniej diety. Należy jednak pamiętać, że białko kolagenowe stanowi złożoną cząsteczkę, w której skład wchodzą unikatowe aminokwasy. Niestety powodują one gorsze wchłanianie substancji z pokarmu.

Nie lepiej jest z kosmetykami. Preparaty zewnętrzne z kolagenem w czystej postaci nie są w stanie przeniknąć przez skórę. Kolagen w kremie na zmarszczki nie pomoże. Jego cząsteczki są większe niż pory w skórze. Jest on po prostu zbyt duży, aby przeniknąć przez naskórek. Kremy z kolagenem zadziałają powierzchniowo. Spowodują napięcie naszej skóry i w pewnym stopniu jej nawilżenie, ale efekt ten szybko zniknie po kontakcie z wodą.

Skin Collagen Levann Supplements

W naszym suplemencie Skin Collagen zastosowaliśmy zupełnie wyjątkowy i innowacyjny kolagen Verisol®, który składa się ze specjalnych peptydów kolagenowych, wpływających bezpośrednio od wewnątrz na metabolizm kolagenu w skórze. Okazuje się, że suplementacja Verisol® może przyczynić się do zwiększenia produkcji kolagenu o 65%! W badaniach trwających 8 tygodni sprawdzono jego potencjał i udowodniono, że:
- wspiera elastyczność skóry - poprawa o 15% względem grupy kontrolnej,
- pomaga zminimalizować widoczność zmarszczek - nawet o 32% w porównaniu do grupy kontrolnej,
- wpływa na strukturę powierzchni skóry - stymuluje tworzenie macierzy pozakomórkowej w skórze,
- wspiera wzrost i zdrowie paznokci - spadek łamliwości nawet o 42%.

Dodatkowo, dla jeszcze lepszego efektu, w Skin Collagen znajdują się: witamina C, E i A, ekstrakt z aceroli oraz astaksantyna. Szczegółowe informacje o wszystkich składnikach tutaj.

Forma proszku i możliwość przyjęcia suplementu z płynem, bardzo ułatwia życie osobom, które mają trudności z połykaniem kapsułek.

Dla zdrowia i urody

Kolagen to niewątpliwie sprzymierzeniec naszej skóry. Jeśli połączymy jego suplementację z odpowiednią pielęgnacją oraz zdrową dietą, możemy liczyć na to, że zobaczymy piękne odbicie w lustrze, którym będziemy się cieszyć dłużej.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2023

Polecane

Levann "jA" Skin Collagen

Levann "jA" Skin Collagen

169,99 zł brutto
Szczegóły
Najniższa cena przed obniżką
pixel