Darmowa dostawa od 180,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
   Napój energetyczny w nowej odsłonie  Sprawdź
Postanowienia noworoczne

Postanowienia noworoczne

2024-01-15

Nowy Rok to często ten czas kiedy robimy rachunek sumienia i deklarujemy sami przed sobą zmiany na lepsze. Czy wiesz, że aż 88% postanowień noworocznych nie zostaje zrealizowanych? Dlaczego ich nie dotrzymujemy? Okazuje się, że często próbujemy zmienić nie to co trzeba lub dążymy do tego w zły sposób. W tym wpisie pokażemy Wam, jak nie tylko postawić sobie cele, ale też je zrealizować!

Obmyślając nowe cele skupiamy się na wynikach, zamiast zastanowić się na tym, kim chcielibyśmy być. A cele to zmiana nawyków, które powinny zostać z Tobą na dłużej, bo przecież po coś to robisz. Zrób krok wstecz i zanim ustalisz postanowienia pomyśl o:

 • Postawie: to Twoje wewnętrzne przekonania, wartości, czyli to, co uważasz za ważne i słuszne. Zrozumienie i ewentualna modyfikacja Twojej postawy, może być pierwszym krokiem do trwałej zmiany.
 • Proces: to droga, którą podążasz, by osiągnąć cele. Poprzez świadome kształtowanie codziennych działań, możesz stopniowo dążyć do realizacji swoich postanowień.
 • Wynik: to konkretny, mierzalny efekt Twoich działań. Nie myśl o wyniku w kategoriach „czarno-białych”: sukces lub porażka. Każdy wynik, nawet jeśli nie jest dokładnie tym, co zaplanowałaś, to cenna lekcja.

Gdy już poznasz swoje potrzeby postaw swoje cele. Niech to nie będą wyłącznie Twoje przemyślenia. Spisz je na kartce, a będziesz mogła do nich wrócić, ocenić efekty i wyciągnąć wnioski. Następnie wyznacza je mądrze - metodą SMART! Twoje cele powinny być:

 • Specyficzne (S) - zapomnij o ogólnikowym formowaniu celu i bądź jak najbardziej dokładna w opisie swojego celu. Zamiast mówić „Będę zdrowsza”, powiedz, co to dla Ciebie znaczy. Na przykład, „Będę jeść pięć porcji warzyw i owoców dziennie” lub „Będę ćwiczyć 30 minut trzy razy w tygodniu”. Im bardziej konkretne cele, tym łatwiej będzie Ci je zrealizować.
 • Mierzalne (M) - upewnij się, że możesz śledzić swój postęp. Jeśli Twój cel to „więcej czytania”, określ, ile dokładnie stron lub książek chcesz przeczytać każdego miesiąca. To pozwoli Ci na bieżąco sprawdzać, jak blisko jesteś realizacji swojego celu.
 • Ambitne (A) - stwórz cel, który będzie ambitny i atrakcyjny jednocześnie. Kiedy włożysz odrobinę trudu w jego realizację, korzyści z jego osiągnięcia dostarczą Ci podwójnej dawki radości.
 • Realistyczne (R) - twardo stąpaj po ziemi. Choć ambitne pomysły z pewnością zmotywują Cię do działania i zasługują na duży szacunek, to należy unikać formułowania zbyt trudnych i nierealnych celów, którym nie będziesz mogła zrealizować.
 • Określony w czasie (T) - każdy cel potrzebuje terminu realizacji. Zamiast mówić „Schudnę”, określ, ile kilogramów chcesz stracić i w jakim czasie, np. „Schudnę 5 kg w ciągu najbliższych trzech miesięcy”. Terminy pomagają utrzymać motywację i skupienie na celu.

Skoro cele masz już wyznaczone, czas na realizację. Mamy dla Ciebie kilka dodatkowych wskazówek;

 • Zapisz swoje postanowienia i bądź elastyczna. Niech się dostosowują do Ciebie, a nie Ty do nich.
 • Świętuj każdy, nawet najmniejszy sukces. Pączek z przyjaciółką? To nie powód do wyrzutów sumienia. Pogratuluj sobie ciężkiego tygodnia pracy i pozwól sobie na chwile przyjemności.
 • Nie bądź wobec siebie zbyt krytyczna i unikaj postawy wszystko albo nic. Niech małe potknięcia nie będą końcem realizacji celu, a lekcja z której możesz wyciągnąć wnioski.
 • Postaw na jakość nie na ilość - postaw sobie 3 przemyślane cele zgodne z Twoimi wartościami, zamiast zapisywać całą kartkę postanowień, których nawet nie masz czasu spełnić.
 • Skup się na tym co chcesz osiągnąć a nie na tym, czego chcesz unikać.
 • Mów do siebie językiem korzyści. „Mogę” brzmi lepiej niż „muszę”, prawda?
 • Dopasuj otoczenie tak, by pomogło Ci w osiągnięciu sukcesu - połącz swoje cele z czymś, co sprawia Ci przyjemność jak np. ulubiona muzyka do treningu.
 • Połącz swoje postanowienie z dobrze ukształtowanym nawykiem, co ułatwi utrzymanie regularności. Jeśli każdego ranka pijesz szklankę wody z cytryną, wykorzystaj ten moment na pamiętanie o swojej suplementacji. Takie skojarzenie pomoże w utrzymaniu systematyczności.
 • Znajdź osobę, która będzie Twoim wsparciem. Wspólne dzielenie się postępami nie tylko wzmacnia motywację, ale także buduje poczucie odpowiedzialności i wspólnego dążenia do celów.

Na koniec! Nie czekaj na „idealny moment”. Zacznij od działania i nie marnuj czasu na pielęgnowanie w nieskończoność idealnych celów, bo samo planowanie to jedynie wstęp do procesu! Nie zapomnij także co jakiś czas zrobić sobie podsumowanie. Bez tego Twoje cele, mogą zostać zapomniane, a Ty nawet nie dowiesz się dlaczego. Pomogą Ci te pytania:

 1. Co robię dobrze?
 2. Co zrobiłam nie tak, jak chciałam?
 3. Czego się nauczyłam?

Jeśli Twoim postanowieniem jest jeszcze lepsze zadbanie o zdrowie, to jest idealny moment, aby włączyć do swojego życia suplementację, która wesprze realizację tych celów. Możemy pomóc Ci w Twoich postanowieniach. Jeśli Twoim postanowieniem jest:

Zgubić nadprogramowych kilogramów - polecamy suplement jA Metabolizm, który pomoże Ci zadbać o sylwetkę na co dzień. Dodatkowe wsparcie jA No Cellulite pozwolą zachować jędrność i gładkość Twojej skóry.
Zadbać o zdrowie - wybierz suplement jA Levann H2O Magnez + Witamina D3, które są często niedoborowe w naszej diecie, aby mieć pewność, że każdego dnia dostarczasz z dietą niezbędnych składników.
Więcej ćwiczyć - rozważ suplementację Pre-workout, który spotęguje Twoje efekty wypracowane na siłowni. Dodatkowo możesz skorzystać z naszych batonów proteinowych lub wegańskiej odżywki białkowej w 4 pysznych smakach, które będą dodatkowym uzupełnieniem białka po treningu.
Zmienić nawyki żywieniowe - dodaj do swojego życia suplementacje jA Detox, który pozwoli Ci poczuć się lekko i zdrowo. Natomiast nasza linia Superfoods wzniesie Twój jadłospis na kolejny, zdrowszy poziom!

Odpowiednio dobrane suplementy to nie tylko wsparcie dla organizmu, ale i motywacja do dalszych zmian, aby każdy dzień był krokiem w stronę lepszego zdrowia i samopoczucia. Pamiętaj, że zmiana wymaga czasu i cierpliwości. Nie chodzi tu tylko o końcowy rezultat, ale o całą podróż, którą przebywasz, aby tam dotrzeć.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2024

Polecane

Levann "jA" Detoks

Levann "jA" Detoks

59,99 zł brutto
Wegańskie białko słony karmel

Wegańskie białko słony karmel

109,99 zł brutto
Energy Protein Batony Orzech laskowy x15szt

Energy Protein Batony Orzech laskowy x15szt

Cena regularna: 82,35 zł brutto79,80 zł bruttoNajniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 59,85 zł
W promocji Levann "jA" No Cellulite

Levann "jA" No Cellulite

89,99 zł bruttoNajniższa cena z 30 dni przed obniżką71,99 zł brutto
Levann H2O Witamina D3

Levann H2O Witamina D3

59,99 zł brutto
Levann H2O Magnez

Levann H2O Magnez

109,99 zł brutto
pixel