Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

skrobia

( ilość produktów: 2 )

Jednym z głównych węglowodanów w diecie współczesnego człowieka jest skrobia, czyli polisacharyd roślinny nierozpuszczalny w zimnej wodzie, zmieszany z ciepłą wodą przybierający formę półpłynnego kleiku. Szczególnie zasobne w tę substancję są ziarna zbóż, bulwy ziemniaków i manioku. W ofercie sklepu foodsbyann.com znajdziesz kremowe zupy, puddingi i smoothie, których składnikiem jest właśnie ten węglowodan.

Co to jest skrobia?

Jest to węglowodan pełniący w roślinach funkcję magazynu energii. Substancja zwykle odkładana jest przez rośliny w nasionach i bulwach, niekiedy również w owocach, liściach, kłączach i rdzeniu łodygi. Powszechnie wykorzystuje się ją w przemyśle spożywczym. Skrobia wykorzystywana jest również w procesach produkcyjnych w przemyśle farmaceutycznym i papierniczym, w mniejszym stopniu w przemyśle kosmetycznym, tekstylnym i włókienniczym. Jest podstawowym węglowodanem w diecie człowieka, cennym źródłem energii niezbędnej w codziennym funkcjonowaniu. Główne właściwości skrobi to właśnie dostarczanie do organizmu energii. Po poddaniu jej dodatkowej obróbce zyskuje nowe właściwości cenne dla różnych gałęzi przemysłu.

W produktach spożywczych skrobia występuje jako substancja wypełniająca, będąca cennym źródłem węglowodanów, modyfikująca konsystencję produktów płynnych i półpłynnych. Korzystając z naszego pośrednictwa, możesz sięgnąć po wiele wartościowych, naturalnych produktów spożywczych zawierających ten popularny węglowodan roślinny. Są nimi kremowe zupy, owocowe smoothie oraz pożywne puddingi, które możesz podawać w formie podwieczorku, lekkiego śniadania czy kolacji.

Wzbogać swoją codzienną dietę o naturalne produkty roślinne bogate w cenne wartości odżywcze ważne dla prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Organiczna skrobia jest doskonałym przykładem takiego produktu. Znajdziesz ją w wielu smacznych przekąskach, jakie oferuje nasz sklep internetowy. Polecamy warzywne zupy kremy, sycące puddingi i owocowe koktajle. Sprawdź, jak smakują, już dziś zamawiając ich wybrane rodzaje.

pixel