Free delivery from 160,00 zł
Save to shopping list
Create a new shopping list

Mix of Freeze-dried fruit - Banana and Strawberry

Mix of Freeze-dried fruit - Banana and Strawberry
Freeze-dried fruit - Banana
Freeze-dried fruit - Strawberry
Mix of Freeze-dried fruit - Banana and Strawberry
Freeze-dried fruit - Banana
Freeze-dried fruit - Strawberry
On special offer

Regular price: 60,98 zł(Discount 11% when buying in a set)
53,99 zł
incl. VAT / szt.
53,99 złLowest price in 30 days before discount
14 days for easy returns
Safe shopping

W zestawie znajdziesz:

Freeze-dried fruit - Banana
Freeze-dried fruit - Banana (1 szt.)
27,99 zł / szt.
Freeze-dried fruit - Strawberry
Freeze-dried fruit - Strawberry (1 szt.)
32,99 zł / szt.

Liofilizowane banany i truskawki dla małych i dużych

100% naturalnego składnika
Bez dodatku cukru i słodzików
Bez sztucznych barwników i konserwantów

Lubicie owoce? Ja i moja rodzina uwielbiamy je chyba w każdej możliwej postaci i jemy je regularnie przez cały rok! A gdyby tak wykorzystać najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, aby zachować ich cenne właściwości na dłużej? To możliwe!

Owoce liofilizowane w plastrach to wygodna forma podania owoców, zwłaszcza jesienią, zimą i wiosną, kiedy dostępność świeżych produktów sezonowych prosto z drzewa czy krzaczka jest mocno ograniczona.

Świetnie sprawdzą się na co dzień do smoothie, owsianek, sałatek, napojów, deserów oraz jako zdrowa posypka lub samodzielna przekąska dla dzieci i dorosłych. Możliwości jest cała masa! W wygodnym, lekkim i zamykanym opakowaniu łatwo zabrać je ze sobą w podróż, do pracy, szkoły, czy na wycieczki.

A może lubicie dekorować i ozdabiać swoje potrawy? Liofilizowane banany i truskawki nadają się do tego wprost idealnie! To fajne wykończenie, dodające nie tylko smaku i wartości odżywczych, ale też wyjątkowego uroku.

Banany to przede wszystkim bogactwo potasu, który pomaga obniżyć ciśnienie tętnicze, witamin A, C, E, K oraz tych z grupy B. Dodatkowo to źródło: magnezu, fosforu i wapnia i błonnika, a zwłaszcza pektyn, które wspomagają obniżenie poziomu złego cholesterolu. Banany mogą też pomagać w niestrawności i wzdęciach.

Truskawki charakteryzuje przede wszystkim wysoka zawartość witaminy C. Owoce te są także doskonałym źródłem witamin z grupy B, w tym folianów, szczególnie polecanych kobietom w ciąży. W ich składzie znajdują się także: witaminy A i K, potas, magnez, fosfor, wapń oraz mangan. Substancje zawarte w truskawkach wspierają metabolizm. Związki fenolowe obecne w owocach pomagają neutralizować wolne rodniki, blokując ich produkcję oraz wspomagając procesy antyoksydacyjne organizmu.

Czym jest liofilizacja?

Liofilizacja jest procesem polegającym na bezpośrednim usunięciu wody z uprzednio zamrożonego produktu, przy jednoczesnym pominięciu stanu ciekłego. Podczas gdy standardowe suszenie przeprowadzane jest przy użyciu wysokiej temperatury niszczącej znaczną część wartości odżywczych, zastosowanie liofilizacji pomaga zachować większość witamin, minerałów, enzymów i innych cennych składników zawartych w świeżym produkcie. Owoce liofilizowane mają także bardzo zbliżony kolor, kształt, zapach oraz smak do produktu świeżego.

Obecnie liofilizacja jest jedną z najlepszych metod konserwowania żywności, która nie wymaga dodawania żadnych sztucznych substancji. Gotowy wyrób posiada jedynie od 1 do 2 % wody co sprawia, że jest bardzo lekki i długo nadaje się do spożycia bez potrzeby zastosowania konserwantów czy kandyzowania go cukrem.

 

Ingredients
Liofilizowany banan
100%
Approximate nutritional values in 100g :
Energy value
2077 kJ / 496 kcal
Fat
37g
saturated fat
0 g
Carbohydrates
82 g
of which sugars
61 g
Fiber
7,6 g
Białko
4,7 g
Net weight
100 g
Write your opinion
Your opinion:
5/5
Add your own product photo:
Do you need help? Do you have any questions?Ask a question and we'll respond promptly, publishing the most interesting questions and answers for others.
Ask a question
If this description is not sufficient, please send us a question to this product. We will reply as soon as possible. Data is processed in accordance with the privacy policy. By submitting data, you accept privacy policy provisions.

Guide

pixel